خانه » مطالب » آموزشی » دانلود سیستم عامل Kali Linux
Kali Linux

کالی لینوکس Kali Linux نام یک توزیع لینوکس برای انجام تست‌های امنیت و هک می‌باشد. این توزیع توسط تیم سازندهٔ بک ترک ساخته شده و برخلاف بک ترک که بر پایهٔ اوبونتو بود، کالی لینوکس بر پایهٔ دبیان است.پروژهٔ بک ترک دیگر توسط تیم سازندهٔ آن پشتیبانی نمی‌شود و کالی لینوکس جایگزین آن شده است.
کالی شامل چند صد ابزار می باشد موارد استفاده از آن ، کارهای مختلف امنیت اطلاعات، مانند تست نفوذ، تحقیقات امنیتی، پزشکی قانونی کامپیوتر و مهندسی معکوس می باشد. کالی لینوکس در 13 مارس 2013 به عنوان نسخه کامل منتشر شد. وکاملا از بک ترک لینوکس بازسازی شده و کاملا به استاندار های توسعه دبیان پیوسته است.

 

kali linux

 

خصوصیات مهم کالی لینوکس

 • کالی لینوکس شامل بیش از 600 ابزار تست نفوذ است. بعد از بررسی هایی که در ابزار بک ترک شد ابزار های تکراری و ابزار های که به سادگی قابل استفاده نبودند حذف و یا جایگزین شدند
 • سیستم کالی لینوکس هماننده بک ترک رایگان خواهد بود برای همیشه بدون پرداخت هیچ هزینه ای قابل دریافت می باشد
 • یکی دیگر از قابلیت های کالی متن باز بودن است که هر کسی با توجه به نیاز خود و سلیقه خود می تواند آن را تغییر دهد
 • FHS سازگار. یعنی به کابران لینوکس اجازه می دهد تا به راحتی به فایل های پشتیبان و کتاب خانه ها و باینری و غیره دسترسی داشته باشند .
 • یک سری نقطه های به هم چسبیده منظم و پشتیبانی شده با توزیع لینوکس برای رابط بی سیم کالی لینوکس ساخته شد ، بیشتر برای پشتیبانی از دستگاه های بی سیم و همینطور پشتیبانی آن را بر روی بسیاری از سخت افزار ها و یو اس بی های متعدد و دیگر دستگاه های بی سیم .
 • هسته سفارشی ، وسیله نفوذ. تست نفوذ . تیم توسعه بیشتر مواقع نیاز به ارزیابی شبکه بی سیم دارند بنابراین در سیستم ما آخرین ابزار های نفوذ گنجانده شده است .
 • طراحی و توسعه در محیط امن : تیم کالی از گروه کوچک و افراد قابل اعتماد ساخته شده است برای جلوگیری از ارتکاب جرم و هر گونه فعالیتی برای امن بودن انجام داده شده است
 • GPG مشخص شده و منابع : هر بسته ای که در کالی لینوکس است مشخص شده ، توسط هر فردی که آن را ساخته و سپرده شده به آن فرد است و منابع صحیح آن را مشخص کرده اند.
 • پشتیبانی از چند زبان : اگر چه زبان ابزار نفوذ کالی به زبان انگلیسی می باشد اما آنها تضمین کرد اند که کالی لینوکس شامل پشتیبانی چند زبانه باشد که به کاربران خود اجازه می دهد تا با زبان مادری خود از آن ابزار استفاده کنند.
 • کاملا قابل تنظیم است : ما به طور کامل فهمیدیم که همه با طراحی های ما موافق نیستند بنابراین ما برای کابران قابلیت سفارشی کردن کالی لینوکس را قرار داده ایم .
 • ARMEL و پشتیبانی بسته های ARMHF : از آنجا که سیستم های تک برد مبتنی بر ARM شبیه به Raspberry Pi و BeagleBone Black در میان دیگران رواج دارند آنها متوجه شدند که باید از ARM پشتیبانی کنند و این احتیاج به مدیریت آنها داشت.

شما میتوانید در اخر مطلب کالی لینوکس را دانلود کنید. در صفحه دانلود انواع نسخه های رسمی وجود دارد که بسته به نوع نیاز نرم افزار مرتبط را دانلود کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *